Friday , October 18 2019
Home / slovakia / Pozri, kto to hovorí! Neuroprotéza vysloví myšlienky

Pozri, kto to hovorí! Neuroprotéza vysloví myšlienkyStephanie Hawking is an astonishing actress who has long-term sclerosis (ALS), an ochromujúcou motorické neuróny. Vďaka tomu nielen ochrnul, ale stratil aj schopnosť hovoriť. With the surrounding sacred communication with the help of the receiver and synthesizer.

Pomocou prepínača pripojeného k okuliarom dokázal voliť slová na počítači, ktoré potom prečítal hlasový syntetizátor. Dokázal takto odkomunikovať zhruba tucet slova za minútu.

Nádej pre postihnutých

Pokiaľ by Hawking and a suitable post-graduate patient with a new systém system at synthetics, with a vivid view of Neural Acoustic Processing Lab at Columbia University in New York, reported by komunikovať podstatne lepšie. (The most recent peak should be overtime multiplication overlap.)

You areNové neuromorfické procesory sú cestou k skutočnej umelej inteligenciji

With the help of brain-scintillating technology, the intellect and the synthesizer's ability to speak the verb will prove to be a powerful one. Takýto systém bude schopný zachytávať myšlienky človeka and priamo z nich produkovať reč, čím to eliminates the need of an authorized repository.

ZDROJ | Forbes

Niektorí jedinci, či už majú ALS, alebo s godavujú z mozovej mŕtvice, neusia mať motorické zručnosti potrebne na ovládanie počítača, a to dokonca ani mimikou tváre. Nový výskum môže otvoriť cesta pre istú formu "telepatie" aj pre nich.

At the vytvorenie takejto rečovej neuroprotézy vytvoril neurobiológ Nima Mesgarani and her tímom riešenie, v ktorom spojili najnovšie poznatky z hĺbkového učenia s tehnologami syntézy reči.

You areIBM learns umelú intelligence chovať if it moves

Ich mozgovo-počítačové rozhranie, bez ide prototyp, zachytilo mozgové vlny priamo z mozovej kôry sluchového centrum, ktoré boli dekódované vokodérom – syntetizátorom sa podporou umelej inteligencie, aby vytvorili zrozumiteľnú reč.

5 typov základných mozgových vĺn. Na čítanie myzékenok, alebo "len" say, musíme zvládnuť omnoho viac.ZDROJ | Well + Good

The word was already known to the engineer, but the three controversies poslucháčov proved to be rozoznať jej obsah, čo je skvelý úspech.

Nahrávky syntetizátora reči si môžete vypočuť tu. Testované osoby sa pokúšali generovať pomenovanie číslic od nuly do deväť. Výskumníci skúšali rôzne techniky, ale najlepšie výsledky priniesla kombinácia hĺbkových neurónových sietí s vokodérom.

Zaujímavý projekt má pred sebou ešte dlhú cestu

Mesgaraniho neuroprotetické zariadenie neprekladá do reči myšlienky v našich hlavách, nazývané aj the play of words. I do not even think about a telephoto, which is a myljien.

Namiesto toho systém zachytáva individuálne cognitivno odpovede jednotlivca, keď počúval záznamy hovorov. Neurónová sieť s hĺbkovým učením potom dokáže dekódovať, alebo prekladať informácie vzory, čo umožňuje systému rekonštruovať reč.

ZDROJ | Nature

Použitie hlasového syntetizátorora, namiesto systému, ktorý dokáže porovnávať a recitování vopred zaznamenané slová, bolo podľa vedcov dôležité.

"Keďže cieľom výskumu je obnoviť rečovú komunikáciu u tých, ktorí stratili schopnosť hovoriť, snažne sme sa naučiť priame mapovanie mozgového signálu, a jeho prevod do samotného zvuk reči," uviedol Mesgarani pre portál Gizmodo.

"Je možné tiež dekódovať fonémy (samostatné jednotky zvuk), alebo slová, avšak reč má oveľa viac informácií než len obsah. It is reproduced with a combination of character and style, with intonation, emotional tone and podobne. Preto je cieľom výskumu obnoviť samotný zvuk ", adds Mesgarani.

Vyššia liga rozpoznávanie hlasu

Hoci systémy na rozpoznávanie hlasu a hlasové ovládanie sú v rozpracované a všeobecne známe, hlasová syntéza reči, ktorú si len predstavujeme, presents podstatne vyšší level.

Problém robí aj samotné snímanie mozgových vĺn, predveže oblasti generujúce bioprúdy a mozgové vlny pri hovorení, a počuvaní s čtiastočni prekrývajú.

You areUmelá inteligencia sa učí čítať myšlienky

Aby neurónové siete dokaza viac neľ len reprodukovať slová predstavujúce číslice od nuly do deväť, musia byť vyškolené na veľké multiply mozgových signálov od každého účastníka. The systém is so prevalent for the first time that the patient is in possession of the product.

Professor Andrewa Jackson of Newcastle University will be in for a while, if, with v buducnosti, a decodéry vycvičené pre jedného človeka, budú dať použiť u iných. Čas ukáže, či dosiahnu podobnú spoľahlivosť a využiteľnosť ako systémy s rozpoznávaním reči – napríklad Google Asistent a Amazon Alexa, používané dnes.

ZdrojGizmodo, Nature


Source link